Wybory 2023. Jest pierwszy kandydat na prezydenta

fot. Krzysztof Kalinowski/LoveKraków.pl

Choć od ostatnich wyborów samorządowych minęły dopiero dwa miesiące, jeden z krakowskich radnych zapowiedział, że w 2023 roku będzie się ubiegał o fotel prezydenta Krakowa. Pod jednym warunkiem.

Tym radnym jest Łukasz Wantuch z klubu Przyjazny Kraków prezydenta Jacka Majchrowskiego. „Jeżeli prezydent Jacek Majchrowski nie będzie ubiegał się o następną kadencję, to w 2023 roku będę kandydował na urząd Prezydenta Miasta Krakowa” – poinformował radny na Facebooku.

Wantuch był radnym dzielnicowym (Prądnik Czerwony), a od jesieni 2016 roku pracował także w Radzie Miasta Krakowa. Przejął mandat w miejsce Jerzego Fredigiera. Ten zrezygnował z mandatu, po tym jak objął stanowisko dyrektora szpitala im. Żeromskiego.

Przed tegorocznymi wyborami samorządowymi Wantuch poinformował – ba, spisał nawet oświadczenie potwierdzone przed notariuszem – że to jego ostatnia kadencja jako radnego. Na grudniowym posiedzeniu nowej rady został wybrany jednym z wiceprzewodniczących.

Za pięć lat chce przejąć gabinet prezydenta przy placu Wszystkich Świętych. Na razie jest bardzo aktywnym radnym z wieloma pomysłami, które wywołują tyle samo pozytywnych, co negatywnych komentarzy.


Czy oddałabyś/oddałbyś głos na Łukasza Wantucha?

  • 17,6%
  • 82,4%
Pokaż wyniki
comments powered by Disqus