Mamy wyniki z połowy komisji w Krakowie

Wieczór wyborczy w sztabie Koalicji Obywatelskiej fot. Mateusz Kaleta/LoveKraków.pl

34,06 proc. dla Koalicji Obywatelskiej, 26,75 proc. dla Prawa i Sprawiedliwości – tak wyglądają wyniki wyborów po przeliczeniu danych z połowy obwodowych komisji w Krakowie.

Najwięcej głosów w połowie obwodowych komisji wyborczych uzyskał komitet Koalicji Obywatelskiej. Partia Donalda Tuska w Krakowie zanotowała poparcie na poziomie 34,06 proc. Drugi w kolejności jest komitet Prawa i Sprawiedliwości z poparciem wynoszącym 26,75 proc.

Na trzeci miejscu znalazła się Trzecia Droga (16,67 proc.), na czwartym Lewica (12,44 proc.), a na piątym Konfederacja (7,33 proc.).

Spośród wszystkich kandydatów na posłów największą liczbę głosów uzyskała „jedynka” PiS Małgorzata Wassermann (ponad 39 tys. głosów). Tuż za nią znalazł się lider Koalicji Obywatelskiej Bartłomiej Sienkiewicz (30,6 tys.). Na kolejnym miejscu znajduje się Rafał Komarewicz z Trzeciej Drogi (13,3 tys.). Za nim uplasowała się „dwójka” na liście Lewicy Daria Gosek-Popiołek (13,2 tys. głosów).

Po wypełnieniu protokołów w ponad połowie komisji wyborczych w okręgu senackim nr 32 wygrywa Jerzy Fedorowicz, który z wynikiem 65,35 proc. pokonał kandydata PiS Zbigniewa Cichonia. Podobnie sytuacja wygląda w okręgu nr 33, gdzie kandydat PO Bogdan Klich uzyskał poparcie na poziomie 69,48 proc.

comments powered by Disqus