Kandydatka Trzeciej Drogi ma propozycje dla przedsiębiorców. To nie tylko „wakacje od ZUS-u”

fot. LoveKraków.pl

Jako Trzecia Droga, wraz z przedsiębiorcami przygotowaliśmy propozycje, które uchronią ich przed katastrofą, którą zgotował im rząd PiS – mówiła podczas spotkania z mediami Karolina Górnisiewicz.

Kandydatka Trzeciej Drogi stwierdziła, że mali i mikroprzedsiębiorcy nie dają sobie rady z obciążaniami wynikającymi z rządowego programu „Polski ład”, daltego tak ważne jest wprowadzenie systemowych rozwiązań.

Najważniejszą propozycją jej ugrupowania  jest wprowadzenie podatku VAT tylko od zapłaconej faktury, a firmy, które znajdują się w kryzysie, żeby przetrwać powinny dostać wsparcie od rządu. – Postulujemy wakacje od ZUS-u w trakcie trudności firmy. ZUS powinien wziąć na siebie obowiązek wypłaty wynagrodzenia od pierwszego dnia niezdolności pracownika do pracy, a nie jak jest to obecnie dopiero po 33 dniach – mówiła.

Powrót do opłacania ZUS-u jako składki, a nie daniny zależnej od zarobków - to kolejny postulat Trzeciej Drogi, który zaprezentowała polityk.  

Obecność Polski w UE

Róża Thun, która towarzyszyła Górnisiewicz, mówiła z kolei o antyeuropejskiej polityce partii rządzącej. W jej ocenie PiS „wyprowadzi Polskę z UE zwykłą większością głosów”, bez przeprowadzania w tej sprawie jakiegokolwiek referendum. Dlatego, jak wielokrotnie podkreślała, potrzeba wielkiej mobilizacji Polaków, by wzięli udział w nadchodzących wyborach parlamentarnych.

- Drodzy Rodacy proszę do urn! Dlatego, że wyjście z Unii Europejskiej, jak zapowiada to PiS, jest dla nich sprawa niezwykle prostą, jeżeli będą mieli z Konfederacją większość w sejmie – stwierdziła.

 

comments powered by Disqus