Z urzędu do spółek miejskich

Archiwum, Wojciech Kozak fot. Krzysztof Kalinowski/LoveKraków.pl

Byli marszałkowie województwa małopolskiego – Jacek Krupa i Wojciech Kozak znaleźli pracę w miejskich spółkach. Dla Krupy specjalne stanowisko utworzono w Miejskim Przedsiębiorstwie Oczyszczania – informuje Dziennik Polski.

Po przegranych wyborach przez koalicję rządzącą województwem na bruku znalazło się około 200 urzędników. W tym tacy, którzy zajmowali najwyższe stanowiska. Jak donosi dziennik, Jacek Krupa z PO dostał posadę dyrektora ds. promocji w MPO.

Wicemarszałek Wojciech Kozak z PSL-u od stycznia również jest dyrektorem, tyle że w Miejskim Przedsiębiorstwie Wodnym i Kanalizacyjnym. Został zatrudniony jako dyrektor ds. sprzedaży aglomeracyjnej. Jego zadania? Zwiększanie sprzedaży wody i odbioru ścieków.

„Miękkie lądowanie” miał również Wojciech Szczepanik, który ze stołka sekretarza województwa spadł na stołek do zarządu krakowskich wodociągów, gdzie zdaniem gazety będzie zarabiał około 24 tys. złotych miesięcznie.

Natomiast Jerzy Popiel, który w poprzedniej kadencji był radnym miejskim, również nie został zapomniany. Trafił do Miejskiej Infrastruktury na stanowisko wiceprezesa zarządu.

comments powered by Disqus