PiS ma już podpisy. Rejestruje listy

fot. Krzysztof Kalinowski/LoveKraków.pl

Prawo i Sprawiedliwość zebrało podpisy potrzebne do rejestracji list wyborczych do europarlamentu. W piątek poinformowała o tym w Krakowie wicepremier Beata Szydło, wraz z szefami małopolskich i świętokrzyskich struktur partii.

– Dziś będziemy rejestrować listy do europarlamentu z okręgu małopolsko-świętokrzyskiego – mówiła Beata Szydło podczas konferencji zorganizowanej w budynku „Sokoła” przy ul. Piłsudskiego.

– To są bardzo ważne wybory. Wybory, w których decydujemy o tym, jak silna będzie reprezentacja Polski w europarlamencie – podkreślała. – Prosimy państwa, abyście oddali głos na kandydatów z naszej listy, a przede wszystkim prosimy, aby wziąć udział w tych wyborach. Ponieważ to istotne wybory dla Polski, również w kontekście wyborów jesiennych. Rozpoczynamy maraton wyborczy wyborami do europarlamentu.

Szef małopolskich struktur PiS, minister Andrzej Adamczyk, podkreślił, że podpisów jest ponad 70 tysięcy i nie omieszkał dodać, że to dwukrotnie więcej, niż w przypadku Koalicji Obywatelskiej. – Za każdym z tych podpisów kryje się nadzieja, że poradzimy sobie z takimi zjawiskami, jak np. pakiet mobilności, który miał w swoim zamierzeniu uderzyć w fundamenty firm transportowych w Europie, w szczególności firm polskich, które zdobyły najlepszą pozycję na rynku – mówił.

Lista kandydatów

W Polsce wybory do europarlamentu odbędą się 26 maja. Prawo i Sprawiedliwość w okręgu małopolsko-świętokrzyskim wystawia następujących kandydatów:

1. Beata Szydło, wiceprezes Rady Ministrów

2. Ryszard Legutko, europoseł

3. Patryk Jaki, wiceminister sprawiedliwości

4. Dominik Tarczyński, poseł

5. Włodzimierz Bernacki, poseł

6. Barbara Bartuś, poseł

7. Elżbieta Duda, poseł

8. Marek Cieślak, poseł

9. Arkadiusz Mularczyk, poseł

10. Anna Krupka, wiceminister sportu

comments powered by Disqus