Monitoring miejski i nowy komisariat na Rybitwach. Kolejne propozycje Małgorzaty Wassermann

Małgorzata Wassermann (archiwum) fot. Krzysztof Kalinowski/LoveKraków.pl

Małgorzata Wassermann chce w Krakowie zintegrowanego systemu monitoringu miejskiego i powstania nowego komisariatu policji. Kandydatka na prezydenta zaznacza, że to najważniejsze punkty jej programu, dotyczące poprawy bezpieczeństwa w naszym mieście.

Wassermann przyznała również, że chciałaby utrzymać straż miejską. Kandydatka Zjednoczonej Prawicy przypomniała podczas piątkowej konferencji, że za utworzeniem miejskiego systemu monitoringu krakowianie głosowali w referendum w 2014 roku.

System monitoringu podzielony na sektory

– W Krakowie brakuje sprawnego systemu monitoringu, który byłby skonfigurowany w taki sposób, aby obejmował całe miasto, podzielone na sektory i miał odbiór on-line w jednym centrum, w którym dochodziłoby do bieżącego odczytu – przyznała Wassermann. Dodała, że „ten system musi powstać tu i teraz".

Posłanka PiS przytoczyła również sprawę zaginięcia Piotra Kijanki i zgonu mężczyzny, który w niewyjaśnionych nadal okolicznościach został ugodzony nożem na Plantach.

– Gdyby taki system powstał, to łatwiej i szybciej wyjaśnione zostałyby głośne sprawy z ostatnich miesięcy – przyznała. – W Krakowie jest już wiele kamer, ale nie są one zintegrowane w jeden system, a ich rozmieszczenie jest przypadkowe.

Zapowiedziała, że jeśli zostanie prezydentem miasta, w stolicy Małopolski zostanie zamontowanych od 250 do 300 zintegrowanych kamer.

Centrala miałaby się znaleźć w siedzibie straży miejskiej lub na policji przy współpracy ze strażą miejską. Do współpracy przy powstawaniu systemu będą zaproszeni specjaliści z krakowskiej AGH.

Monitoring obejmowałby też szkoły podstawowe i średnie.

Nowy komisariat na Rybitwach?

Wassermann poinformowała, że zależy jej na utworzeniu w Krakowie nowego komisariatu policji.

– Obecnie mamy osiem komisariatów. Jednak od wielu lat w tym zakresie nic się nie zmieniło, a miasto się rozrosło. Dlatego mam dwie propozycje. Jeśli zostanę prezydentem, przekażę teren na budowę nowego komisariatu. Mam nadzieję, że ministerstwo uwzględni to i przy współpracy z miastem powstanie nowy komisariat - mówi.

Przyznała, że wstępnie, najlepszą lokalizacją są okolice Rybitw. Podkreśliła, że ostateczna lokalizacja będzie efektem uzgodnień.

 

 

 

 

comments powered by Disqus