Łukasz Gibała z poparciem PO i Nowoczesnej?

Łukasz Gibała podczas konferencji 22 maja br. fot. Paulina Kozieł/LoveKraków.pl

Łukasz Gibała, kandydat na prezydenta Krakowa, potwierdza w rozmowie z LoveKraków.pl, że spotkał się dwa razy z przedstawicielami Nowoczesnej. Jedno spotkanie odbył z szefową partii Katarzyną Lubnauer w Warszawie, a drugie w Krakowie z władzami regionu małopolskiego.

– Jestem osobą, która nie zwykła zdradzać treści prywatnych rozmów, więc nie wypada mówić co się dzieje podczas naszych rozmów. Mogę jedynie powiedzieć, że ja nie zabiegałem o spotkanie z żadną partią polityczną – komentuje Gibała.

Ubiegający się o fotel prezydenta miasta zdradza, że z propozycją rozmów zwróciło się do niego kilka partii politycznych. – Przy okazji moich wizyt w Warszawie zostałem poproszony przez pośrednika, czy nie porozmawiałbym z panią Lubnauer – informuje polityk i podkreśla, że nie zdradzi większej liczby szczegółów. Dodaje, że poruszane były różne tematy, w tym kwestia jesiennych wyborów samorządowych.

– Rozmowy będą dalej się toczyć i nie wykluczamy możliwości poparcia Łukasza Gibały – komentuje Grzegorz Filipek, szef małopolskiej Nowoczesnej, który uczestniczył w jednym ze spotkań z kandydatem na prezydenta Krakowa.

Platforma poprze Gibałę?

Możliwości poparcia Łukasza Gibały nie wyklucza Platforma Obywatelska. – Decyzję, kto będzie kandydatem Platformy podejmiemy do około 20 czerwca. Teraz nie wykluczamy żadnego wariantu – mówi Aleksander Miszalski, przewodniczący małopolskiej Platformy Obywatelskiej.

comments powered by Disqus