Czterech wiceprezydentów powołanych. W grudniu reorganizacja urzędu

fot. Krzysztof Kalinowski/LoveKraków.pl

Jacek Majchrowski zaprezentował dziś swoich czterech zastępców. Andrzej Kulig, Jerzy Muzyk, Bogusław Kośmider i Anna Korfel-Jasińska – to nowy skład wiceprezydentów Krakowa. Majchrowski zapowiedział też, że urząd miasta zostanie przeorganizowany.

Pierwszym zastępcą Jacka Majchrowskiego został Andrzej Kulig. Będzie zajmował się polityką społeczną oraz komunalną, ale poszerzoną o te zagadnienia, za które był odpowiedzialny do tej pory Tadeusz Trzmiel, czyli np. komunikację miejską i infrastrukturę.

Jerzy Muzyk będzie nadzorował wydziały, które odpowiadają za równoważony rozwój w mieście, m.in. wydział kształtowania środowiska, ds. jakości powietrza, architektury i urbanistyki czy Zarząd Zieleni Miejskiej.

Po 24 latach z radą miasta żegna się Bogusław Kośmider. Jacek Majchrowski uważa, że były przewodniczący rady miasta sprawdzi się w dziedzinach związanych z m.in. mieszkalnictwem czy ogólnie mieszkańcami Krakowa. Kośmider zostanie wiceprezydentem oficjalnie 6 grudnia, kiedy domknie swoje sprawy związane z pracą.

W miejsce Katarzyny Król została powołana Anna Korfel-Jasińska. Do tej pory szefowała wydziałowi edukacji.  – Te sprawy ma opanowane do perfekcji, więc tym działem będzie kierować – stwierdził Majchrowski.

Okazuje się, że Katarzyna Król mogła zostać na stanowisku, jednak jej partner Witold Śmiałek, zgodnie z obowiązującym prawem, musiałby odejść z zarządu Krakowskiego Holdingu Komunalnego. Taką propozycję przedstawił Król prezydent. – Wybrała, że zostaje on – stwierdził Majchrowski. Była wiceprezydent trafi do miejskiej spółki. – Najprawdopodobniej zostanie dyrektor ds. ekonomicznych w MPEC-u. Zna się na tym – zdradził Jacek Majchrowski.

Szczegóły w grudniu

Na pytanie o oczekiwania związane z nową ekipą, odpowiedział, że szczegóły dotyczące obowiązków oraz tego, jak będzie wyglądał przemodelowany urząd miasta, należy zostawić na drugą połowę grudnia.

– Do 15 grudnia chcć zmienić całą strukturę urzędu i wszystko wtedy zostanie konkretnie pokazane: kto i za jakie wydziały będzie odpowiadał. Będzie trochę łączenia i dzielenia, powstaną też nowe wydziały. Ale to będzie trochę trwało ze względu na masę papierkowej roboty – dodał Jacek Majchrowski.

comments powered by Disqus