Burmistrz Wieliczki: Chcę być ministrem odpowiedzialnym za finanse samorządów

Artur Kozioł

Artur Kozioł, burmistrz Wieliczki, który kandyduje w wyborach do sejmu z listy KO mówi, że w nowym rządzie chciałbym zająć się kwestią finansów samorządów.

W rozmowie z dziennikarzem radiowym rozgłośni krakowskiej kandydat na posła Artur Kozioł, burmistrz Wieliczki na pytanie o przyszłość, gdyby wygrał wybory odpowiedział, że w życiu stara się mieć zawsze konkretny plan.

– W nowym rządzie, jeśli opozycja wygra wybory, „interesują mnie rzeczy praktyczne – nimi właśnie zajmowałem się przez 17 lat pełniąc funkcję burmistrza. Jeśli znajdę się w parlamencie, a jest duża szansa, że tak się stanie chciałbym zostać wiceministrem finansów, w szczególności zajmować się finansami samorządu i do tego właśnie, od dłuższego już czasu się przygotowuję pracując z samorządowcami w zarządzie Ruchu Samorządowego Tak! dla Polski – stwierdził Artur Kozioł.

Dlaczego finanse? – Nie opieram się oczywiście tylko na moim doświadczeniu jako burmistrza miasta. Od wielu lat moja praca opiera się na przygotowywaniu różnych opracowań. Staram się łączyć obszar badań z obszarem praktycznym np. przy pisaniu pracy doktorskiej czy aplikacjach o fundusze europejskie szczególnie koncentrowałem się właśnie na analizach finansowych, które stały się kluczowe przy realizowanych projektach. Finanse to dziedzina, która towarzyszy mi codziennie. A jeśli chodzi o moją deklarację – trzeba otwarcie mówić o tym, czego się chce: kiedyś powiedziałem, że będę burmistrzem i dzięki wytężonej pracy nim zostałem – wyjaśnia.

– Jestem człowiekiem, który działa zespołowo według planu. Bycie burmistrzem przez 17 lat to kawał czasu - wspaniałego czasu, a teraz może już czas na nowe wyzwania – przyznał burmistrz Wieliczki Artur Kozioł.

comments powered by Disqus