Bukmacherzy: Małgorzata Wassermann pokona Bartłomieja Sienkiewicza

fot. Paulina Koziel/LoveKraków.pl

Bukmacherzy Betafan wskazują, że w okręgu krakowskim wygra kandydatka PiS Małgorzata Wassermann, pokonując przedstawiciela PO Bartłomieja Sienkiewicza.

Polityczny Barometr Betafan wskazuje, że w okręgu 13 Małgorzata Wassermann (PiS) wygra z Bartłomiejem Sienkiewiczem różnicą co najmniej 60 tys. głosów. Bukmacher przewiduje też, że Konrad Berkowicz, otwierający krakowską listę Konfederacji, zbierze minimum trzy tys. głosów więcej niż kandydat numer jeden na liście Nowej Lewicy, Maciej Gdula.

W kraju wygra PiS

Na niespełna cztery tygodnie przed wyborami parlamentarnymi analizy bukmacherzy wskazują, że choć PiS zdobędzie więcej niż 35 proc. głosów, nie zdoła utrzymać samodzielnej władzy.

– Oprócz Donalda Tuska i Jarosława Kaczyńskiego, którzy zdobędą najwięcej głosów w swoich okręgach i mają pewne miejsca, do Sejmu dostanie się też Roman Giertych, rywalizujący z prezesem PiS w Kielcach. Giertych przegra co prawda pojedynek na liczbę głosów, ale jego wynik i tak wystarczy do sejmowego mandatu – wyjaśnia Szymon Sobociński, szef analiz politycznych Betafan.

– W starciu innych politycznych liderów Adrian Zandberg wygra ze Sławomirem Mentzenem, choć ten drugi pokona Michała Koboskę w okręgu warszawskim. Nasze analizy pokazują też, że w okręgu obejmującym Białystok Szymon Hołownia wyprzedzi Krzysztofa Bosaka, ale przegra z Krzysztofem Truskolaskim. W okręgu katowickim zaś Mateusz Morawiecki pozostawi w tyle Borysa Budkę, a w Rzeszowie Zbigniew Ziobro zbierze więcej głosów od Pawła Kowala – dodaje.

comments powered by Disqus