Małgorzata Wassermann liderką listy PiS w Krakowie

Małgorzata Wassermann fot. Krzysztof Kalinowski

To posłanka Małgorzata Wassermann będzie „jedynką” krakowskiej listy Prawa i Sprawiedliwości – ogłosił dziś prezes partii Jarosław Kaczyński.

W czwartek po południu Jarosław Kaczyński podczas konferencji prasowej ogłosił nazwiska 41 liderów list.

– Najistotniejszą wiadomością jest to, że mamy już listy. To była bardzo długa i niełatwa praca, bo było wielu kandydatów na „jedynki” – powiedział w Warszawie wicepremier Jarosław Kaczyński.

– Na pierwszych miejscach mamy osoby o różnych życiorysach, w różnym wieku, z różnych grup społecznych. Jesteśmy partią, można powiedzieć, polską, która reprezentuje cały przekrój polskiego społeczeństwa – podkreślił.

Listę w okręgu nr 13, obejmującym Kraków oraz powiaty krakowski, miechowski i olkuskim, otwierać będzie Małgorzata Wassermann.

W Małopolsce Zachodniej na pierwszym miejscu znalazł się Rafał Bochenek, w okręgu nowosądecko-podhalańskim Ryszard Terlecki, a w tarnowskim – Anna Pieczarka.

– Z jednej strony mamy kwalifikację i duże doświadczenie. A z drugiej strony ludzi, którzy przeszli przez „ogień i wodę” jeśli chodzi o ostatnie 30 lat – podkreślił prezes PiS.

comments powered by Disqus