Adamczyk o Wassermann: Na pewno wejdzie do magistratu jako prezydent Krakowa

Małgorzata Wassermann fot. Paulina Kozieł/LoveKraków.pl

Magia szyldu partyjnego wciąż działa. Małgorzata Wassermann, która bardzo delikatnie  prowadziła swoją kampanię wyborczą, osiągnęła w Krakowie całkiem dobry wynik – według sondaży zdobyła 33,6% wszystkich głosów. Kandydatka na prezydenta miasta chce teraz przekonać do siebie wszystkich tych, którzy chcą zmian w stolicy Małopolski.

W 2014 roku urzędujący prezydent wygrał w pierwszej turze z Markiem Lasotą, kandydatem Prawa i Sprawiedliwości stosunkiem głosów 39,2% do 27%. Kandydat PiS nie był znanym –  nawet lokalnie – politykiem, jednak przy silnym wsparciu partii, był w stanie zwalczyć o fotel prezydenta. Wygląda na to, że sytuacja się powtórzyła. Z tym, że Małgorzata Wassermann miała wsparcie całego rządu.

Kto kogo przekona?

Kandydaci będą mieć teraz dwa tygodnie na to, aby przekonać osoby, które zakreśliły krzyżyk przy nazwiskach innych kandydatów. Czym do siebie zachęci Małgorzata Wassermann?

Poseł stwierdziła, że wciąż chce się spotykać z mieszkańcami. – Na pewno zrobię wszystko, aby dotrzeć do wyborców Kukiza i Łukasza Gibały. Uważam, że ci ludzie zrobili wszystko, aby pokazać, że nie zgadzają się z rządami Jacka Majchrowskiego. Zjednoczymy się i wygramy! – mówiła po ogłoszeniu wyników Wassermann.

Małgorzata Wassermann uważa, że lider Logicznej Alternatywy nie może teraz powiedzieć swoim wyborcom, aby głosowali na Jacka Majchrowskiego. Co więcej, według polityk popieranej przez PiS, pogramy wyborcze Gibały oraz Małgorzaty Wassermann są zbieżne. – Z tym, że mój ma kilka zer mniej przy wyliczeniach kosztów, jest bardziej realny – dodaje kandydatka na prezydenta.

Kraków marzeń

Małgorzatę Wasserman zachwalał między innymi minister infrastruktury Andrzej Adamczyk. – To kandydatka, która jest w stanie stworzyć taki Kraków, jaki sobie wyobrażają jego mieszkańcy. Kraków może być miastem marzeń – stwierdził polityk. O Małgorzacie Wassermann powiedział, że to osoba zdeterminowana, znakomicie przygotowana i skuteczna. – Na pewno wejdzie do magistratu jako prezydent Krakowa – uważa Adamczyk.

comments powered by Disqus