Rada miasta z nowym przewodniczącym

Dominik Jaśkowiec fot. Krzysztof Kalinowski/LoveKraków.pl

Umowie stało się zadość. Zgodnie z porozumieniem podpisanym we wtorek pomiędzy Koalicją Obywatelską, a Przyjaznym Krakowem, Dominik Jaśkowiec z PO został przedstawiony radnym jako kandydat na szefa rady miasta. W czasie środowej sesji, za Jaśkowcem zagłosowało 27 radnych – Koalicji Obywatelskiej, Przyjaznego Krakowa i Krakowa dla Mieszkańców.

Swoją funkcję będzie pełnił przez 2,5 roku. Po tym czasie na stanowisku zastąpi go przedstawiciel klubu prezydenckiego. Z Przyjaznego Krakowa wywodzi się dwóch wiceprzewodniczących rady – Sławomir Pietrzyk i Łukasz Wantuch. Trzecim wiceszefem został Michał Drewnicki z Prawa i Sprawiedliwości, który swoją funkcję będzie pełnił do końca pięcioletniej kadencji. Po rotacji na stanowisku przewodniczącego, członkowie klubu prezydenckiego ustąpią miejsca Koalicji Obywatelskiej – Dominikowi Jaśkowcowi i Arturowi Buszkowi z Nowoczesnej.

Dominik Jaśkowiec był radnym VI i VII kadencji, w czasie tej ostatniej pełnił funkcję wiceprzewodniczącego. Od 2002 roku był radnym Dzielnicy III Prądnik Czerwony, zaś w w latach 2006-2011 jej przewodniczącym. Z wykształcenia jest politologiem, współtwórcą krakowskiego budżetu obywatelskiego, reformy dzielnic, i nowego Statutu Krakowa.

comments powered by Disqus