PiS prezentuje kandydatów. Na czele listy Małgorzata Wassermann i Andrzej Adamczyk

Małgorzata Wassermann, Andrzej Adamczyk, Jacek Osuch, Elżbieta Duda, Michał Drewnicki – to pierwsza piątka na krakowskiej liście PiS do sejmu.

W sobotę kandydatów na posłów zaprezentowała wiceprezes Prawa i Sprawiedliwości Beata Szydło. Była premier mówiła, że „jesteśmy tutaj w Krakowie, aby oficjalnie rozpocząć kampanię". – Każdego dnia będziemy w różnych miejscach w Małopolsce prosić o poparcie – stwierdziła. – Nasza drużyna jest zwarta i gotowa, aby osiągnąć, a nawet poprawić wynik, który uzyskaliśmy w poprzednich wyborach – zaznaczyła.

Kobieta na czele krakowskiej listy

Pierwsze miejsce na krakowskiej liście Prawa i Sprawiedliwości przypadło posłance Małgorzacie Wassermann. Z drugiego miejsca o reelekcję będzie ubiegał się minister infrastruktury Andrzej Adamczyk. Na „trójce” znalazł się wiceminister sportu Jacek Osuch, a tuż za nim jest posłanka Elżbieta Duda. Piąte miejsce przypadło wiceprzewodniczącemu krakowskiej rady miasta Michałowi Drewnickiemu.

Z szóstej pozycji ponownie o miejsce w sejmie ubiegać będzie się minister Agnieszka Ścigaj, w poprzednich wyborach związana z ugrupowaniem Pawła Kukiza. Siódme miejsce zajął przewodniczący miechowskiej rady powiatu Krzysztof Świerczek, a ósme – sekretarz Pcimia Dariusz Tylek. Na dziesiątym miejscu – radny Krakowa Marek Sobieraj. Natomiast ostatnie miejsce na liście przypadło Ewelinie Owczarskiej, wiceminister polityki regionalnej.

Ryszard Terlecki zesłany do Nowego Sącza

Małopolski PiS zaprezentował dziś także kandydatów z innych okręgów. Pierwsze cztery miejsca w okręgu nr 12 (Oświęcim, Chrzanów) zajmują: poseł Rafał Bochenek, wójt gminy Spytkowice Mariusz Krystian, członek zarządu województwa Iwona Gibas oraz wojewoda małopolski Łukasz Kmita.

Listę w okręgu nr 14 (nowosądecko-podhalańskim) otwiera wicemarszałek sejmu Ryszard Terlecki. Tuż za nim znalazł się wiceminister spraw zagranicznych Arkadiusz Mularczyk, trzecie miejsce otrzymała posłanka Barbara Bartuś, czwarte wiceszefowa sejmowej komisji ochrony środowiska Anna Paluch.

Na czele tarnowskiej listy (okręg nr 15) stoi posłanka Anna Pieczarka. Drugie i trzecie miejsce otrzymały posłanki Józefa Szczurek-Żelazko oraz Urszula Rusecka. Czwarte i piąte miejsce przypadło posłom Wiesławowi Krajewskiemu i Piotrowi Sakowi. Na ósmym miejscu znalazł się przewodniczący rady powiatu wielickiego Tomasz Tomala.

comments powered by Disqus