Na pierwszym miejscu Trzeciej Drogi znalazł się Rafał Komarewicz

Rafał Komarewicz fot. Filip Radwanski

Na pierwszym miejscu Trzeciej Drogi (koalicyjnego komitetu Polski 2050 oraz Polskiego Stronnictwa Ludowego) znalazł się przewodniczący Rady Miasta Krakowa Rafał Komarewicz.

W krakowskim okręgu listę będzie otwierał Rafał Komarewicz, tuż za nim znalazł się były poseł Platformy Obywatelskiej Ireneusz Raś. Trzecie miejsce przypadło działaczce Polski 2050 Małgorzacie Szostak. Te pierwsze trzy nazwiska są już pewne, co do kolejnych miejsc trwają jeszcze ostatnie ustalenia.

Na czwartym miejscu najprawdopodobniej znajdzie się był poseł PO Bogusław Sonik. Miejsce piąte ma otrzymać Karolina Górnisiewicz, a szóste – Jerzy Pułka. Na siódmym znajdzie się Monika Motyczyńska, ósme przypadnie Katarzynie Mitce, dziewiąte Patrycji Durskiej. Na liście nie ma – typowanego wcześniej – działacza PSL i dyrektora Zarządu Zieleni Miejskiej Piotra Kempfa.

Na liście (na miejscu 18) ma znaleźć się była kandydatka Kukiz na prezydenta Krakowa Jolanta Gajęcka. O mandat posłanki z 26 miejsca ma się ubiegać pełnomocniczka prezydenta Krakowa ds. rodzin Marzena Paszkot.

Na ostatnim miejscu najprawdopodobniej zobaczymy nazwisko Elżbiety Bińczyckiej, przewodniczącej partii Unia Europejskich Demokratów.

comments powered by Disqus