Konfederacja bez zgody magistratu ustawiła scenę na Błoniach

Wiec wyborczy Konfederacji fot. Patryk Salamon/LoveKraków.pl

Nie otrzymaliśmy żadnego wniosku w sprawie zajęcia Błoń. Nie wydaliśmy też zgody na postawienie sceny czy nagłośnienia – mówi LoveKraków.pl dyrektor wydziału spraw administracyjnych krakowskiego magistratu.

W niedzielę wieczorem Konfederacja na krakowskich Błoniach zorganizowała wiec wyborczy. Na scenie ustawionej przy zbiegu al. 3 Maja oraz Focha występowali poseł Konrad Berkowicz, a także liderzy komitetu wyborczego: Krzysztof Bosak oraz Sławomir Mentzen.

– Do naszego wydziału nie wpłynął żaden wniosek o zajęcie terenu Błoń Krakowskich w dniu 27 sierpnia. W związku z czym nie zawieraliśmy umowy na udostępnienie terenu pod ustawienie sceny oraz wydawanej zgody na użycie nagłośnienia – informuje Tomasz Popiołek, dyrektor Wydziału Spraw Administracyjnych Urzędu Miasta Krakowa.

Piotr Bartosz, „czwórka” na krakowskiej liście Konfederacji i jednocześnie formalny przewodniczący niedzielnego zgromadzenia publicznego mówi, że skorzytali z formuły prawnej dotyczącej m.in. protestów czy manifestacji.

W mediach społecznościowych wiele kontrowersji wywołał fakt rozsypania wydrukowanych banknotów z wizerunkiem premiera Mateusza Morawieckiego. Duża część została zebrana przez samych uczestników wydarzenia.

Jak słyszymy w Zarządzie Zieleni Miejskiej, organizator wydarzenia na Błoniach nie będzie musiał płacić za sprzątanie, ponieważ wykonawca ma zryczałtowaną stawkę za utrzymanie czystości na największej łące w Krakowie. A koszty wyniosły zaledwie cztery złote.

comments powered by Disqus