Jacek Majchrowski: Małgorzata Wassermann jest bardziej związana z Warszawą

Jacek Majchrowski w Faktach po Faktach

Prezydent Krakowa był goście środowego programu „Fakty po Faktach” w TVN24. Jacek Majchrowski odniósł się do zwycięstwa z Mateuszem Morawieckim w sądzie. Powiedział również, że Małgorzata Wassermann bardziej związana jest z Warszawą, niż Krakowem.

– Poczułem satysfakcję. To oznacz tyle, że prawo jest przestrzegane i wykonywane są wyroki sądu – tak Jacek Majchrowski mówił o publikacji w trzech lokalnych dziennikach sprostowania Mateusza Morawieckiego w sprawie poprawy jakości powietrza w Krakowie.

Później prezydent chwalił się działaniami na rzecz walki ze smogiem. Przypomniał, że w ostatnich latach zlikwidowanych zostało 27 tysięcy palenisk, a cztery tysiące muszą być usunięte w pierwsze połowie przyszłego roku. Wspomniał również o wymianie taboru autobusowego MPK czy zbiórce odpadów zielonych przez MPO.

Jacek Majchrowski nie chciał jednoznacznie zadeklarować, czy będzie budował metro w Krakowie. Tłumaczył, że oczekuje na przyszłoroczne studium wykonalności, które ma dać odpowiedź o model podziemnego transportu.

Prezydent Krakowa zdradził, że rzadko miał okazję do kontaktu z Małgorzatą Wassermann. Poinformował, że kandydatka PiS odmówiła m. in. debaty z nim w telewizji Polsat czy TVN, godząc się jedynie na starcie w mediach publicznych.

Według Jacka Majchrowskiego, niektóre działania Małgorzaty Wassermann, mogą wskazywać że nie chce ona zostać prezydentem miasta. – Jeśli ktoś nie będzie na swoim wieczorze wyborczym w Krakowie, tylko jedzie do Warszawy, to oznacza że jest bardziej związana z Warszawą niż z Krakowie – podkreślił.

W piątek na LoveKraków.pl wywiad z prezydentem Jackiem Majchrowskim.

comments powered by Disqus