Nowoczesny Kraków prezentuje liderów list wyborczych do rady miasta

Konrad Berkowicz prezentuje liderów list wyborczych fot. mat. prasowe KWW Nowoczesny Kraków

W środę podczas konferencji KWW Nowoczesny Kraków, kandydat na prezydenta przedstawił liderów swoich list wyborczych.

Wśród 56 kandydatów mamy 43% kobiet, a średni wiek naszego kandydata to 38 lat – poinformował Konrad Berkowicz.

Powiedział, że 20 z 56 kandydatów pochodzi z rekrutacji online, skierowanej do mieszkańców Krakowa.

– Naszym celem jest wprowadzenie choćby kilku radnych, którzy zadbają o interes przedsiębiorców oraz będą realnym głosem zwykłych mieszkańców w radzie miasta. Już raz naszemu środowisku udało się wprowadzić radnych którzy byli „języczkiem uwagi” i de facto rządzili Krakowem, ponieważ żadna opcja nie miała większości – przyznał. – Gdybyśmy dzisiaj mieli takie możliwości z pewnością zablokowalibyśmy najgłupsze uchwały jak np. uchwała o zakazie sprzedaży alkoholu po 22:00 – dodał kandydat na prezydenta.

Kto startuje?

Na 2. miejscu na liście drugiego okręgu wyborczego znalazła się Anna Smoroń, absolwentka geologii na Akademii Górniczo-Hutniczej, nauczycielka matematyki i prowadząca najstarszą w Krakowie szkołę tańca.

– Mieszkam w Krakowie od 40 lat i widzę, jak coraz bardziej utrudnia się życie zwykłych mieszkańców na przykład poprzez gąszcz ulic jednokierunkowych czy likwidowanie miejsc parkingowych. Denerwuje mnie również rozrastająca się biurokracja, a nowe skomplikowane przepisy oduczają ludzi samodzielnego myślenia. Polityką nie zajmowałam się nigdy, a politycy w mojej opinii są ludźmi którzy mówią to co ludzie chcą usłyszeć – powiedziała Smoroń.

„Jedynką” w okręgu piątym (Bieżanów-Prokocim, Podgórze) jest Mateusz Gola.

Kandyduję, bo chcę przywrócić w mieście równowagę między mieszkańcami i turystami, między komunikacją zbiorową i prywatną. Chcę przyglądnąć się decyzją radnych i urzędników i temu jak bardzo zaszkodzili mieszkańcom i przedsiębiorcom w Krakowie. Co najważniejsze – w programie Berkowicza znalazło się miejsce na e-voting, czyli coś co pozwoli mieszkańcom mieć realny wpływ na kształt miasta bez wychodzenia z domu - mówi Mateusz Gola.

W trakcie konferencji Konrad Berkowicz przedstawił również lidera listy w okręgu szóstym (Czyżyny, Mistrzejowice, Wzgórza Krzesławickie). Będzie to Karol Pęczek.

– W radzie miasta chcę skupić się na dbaniu o odpowiedzialną gospodarkę finansową. Moim priorytetem będzie zmniejszenie długu Krakowa, przeprowadzenie audytu wydatków oraz audytu spółek miejskich, w których ukryta jest znaczna część długu miasta. Chcę zwiększyć zakres wolności gospodarczej poprzez likwidację opłaty targowej, której udział w budżecie wynosi tylko 0,05% oraz obniżkę podatków lokalnych – informuje Karol Pęczek.

comments powered by Disqus