Minister sportu obiecuje wsparcie dla toru kajakowego przy ul. Kolnej

fot. Krzysztof Kalinowski/LoveKraków.pl

Witold Bańka zapowiedział wsparcie rządu przy zadaszeniu krakowskiego toru kajakarstwa górskiego przy ul. Kolnej. Minister odwiedził ośrodek w którym odbywa się Turniej Nadziei Olimpijskich w kajakarstwie górskim.

– To jedna z najbardziej medalodajnych dyscyplin sportu, w którą ministerstwo chce szczególnie inwestować – stwierdził. Dodał, że chciałby, by władze samorządowe zainwestowały w zadaszenie toru, który mógłby stać się unikatowym obiektem na skalę Europy. – Byłby to obiekt innowacyjny, nowoczesny, na miarę XXI wieku. Mogliby na nim trenować nie tylko nasi sportowcy, ale też zawodnicy z całego świata – mówił.

Pomożecie? Pomożemy!

Jednocześnie zapowiedział, że rząd jest gotów na wparcie finansowe modernizowanego obiektu.  resortu Kandydatka Zjednoczonej Prawicy na prezydenta tego miasta Małgorzata Wassermann dodała, że liczy na coraz lepszą współpracę dotyczącą rozwoju infrastruktury sportowej.

Bańka przekonywał, że w przeciągu ostatnich dwóch lat, w samej tylko Małopolsce resort sportu przeznaczył kwotę 236 mln. zł na rozwój infrastruktury sportowej, dzięki czemu udało się wybudować lub zmodernizować 411 obiektów, w tym małe strefy aktywności, boiska czy stadiony piłkarskie.

Wassermann: zadaszenie wyzwaniem dla miasta

Obecna na briefingu Bańki Małgorzata Wassermann, kandydatka Zjednoczonej Prawicy na urząd prezydenta miasta oceniła, że ośrodek przy ul. Kolnej jest ważnym miejscem, w którym krakowianie mogą realizować swoje pasje „zarówno amatorsko, jak i zawodowo".

Jej zdaniem budowa dachu nad torem to wyzwanie, przed jakim stoją władze miasta, przekonywała, że, gdyby zajęła fotel prezydenta, to sport i infrastruktura sportowa „będą leżały jej na sercu”.

comments powered by Disqus