Łukasz Gibała będzie kandydował na prezydenta Krakowa

Łukasz Gibała fot. Paulina Kozieł/LoveKraków.pl
Łukasz Gibała ogłosił oficjalnie swoją kandydaturę na prezydenta Krakowa. Kampania wyborcza lidera Logicznej Alternatywy będzie prowadzona pod hasłem "Trzecia droga - Kraków dla mieszkańców".

- Krakowianie stają pomiędzy dwiema złymi opcjami, dlatego też zdecydowałem się kandydować. Potrzebujemy trzeciej, właściwej opcji - mówi Łukasz Gibała. - Wybór Jacka Majchrowskiego oznacza zabetonowanie Krakowa i dalsze przekazywanie miasta w ręce deweloperów. Natomiast ewentualne zwycięstwo Małgorzaty Wassermann można określić hasłem "Kraków dla prezesa". Nie możemy pozwolić sobie na wybór prezydenta niesamodzielnego, a co więcej sterowanego z Warszawy - dodaje.

Hasło kampanii wyborczej Gibały to "Trzecia droga - Kraków dla mieszkańców". W czasie ogłoszenia swojej kandydatury stwierdził, że chce być prezydentem wsłuchującym się w głos mieszkańców. Lider Logicznej Alterantywy dodał, że jest otwarty na rozmowy z wszystkimi partiami politycznymi o ewentualnym poparciu, ale przede wszystkim zależy mu na Krakowie obywatelskim, a nie partyjnym.

Stop presji deweloperów


- Nie pozwolę sobie na presję deweloperów, a będę dbał o harmonijny rozwój przestrzenny naszego miasta - mówi Gibała. - Kolejnym punktem mojej prezydentury byłoby podjęcie bardziej intensywnej walki ze smogiem. Możemy utworzyć szybką kolej miejską, dzięki czemu ograniczymy emisję spalin z samochodów. Co więcej, od dawna jestem gorącym zwolennikiem wprowadzenia bezpłatnego transportu publicznego dla mieszkańców, którzy płacą podatki w Krakowie. Takie rozwiązanie sprawdziło się w Tallinie, sprawdzi się również w Krakowie - mówi Gibała.

Lider Logicznej Alterantywy twierdzi, że tegoroczna kampania wyborcza będzie łatwiejsza niż ta sprzed czterech lat, ponieważ pierwsze sondaże wskazują, że będzie on startował z dwudziestoprocentowym poparciem. Ponadto Gibała podkreślił, że nie boi się procesu sądowego, który w połowie maja wytoczył mu Jacek Majchrowski. Przypominamy, że chodzi o słowa lidera Logicznej Alternatywy dotyczące tego, iż prezydent Krakowa miał szantazować jedną z krakowskich firm, która wynajmuje bilboardy.
comments powered by Disqus