Elżbieta Koterba odwołana ze stanowiska wiceprezydenta Krakowa

Elżbieta Koterba i Jacek Majchrowski

Prezydent Krakowa Jacek Majchrowski odwołał ze stanowiska wiceprezydent Elżbietę Koterbę. Powodem jest potencjalny konflikt interesów przy projektowaniu rządowego osiedla na Klinach.

Elżbieta Koterba funkcję wiceprezydenta Krakowa pełniła od 2010 roku. Przyszła pracować do Urzędu Miasta Krakowa wprost ze swojej rodzinnej firmy Biura Rozwoju Krakowa, w której była prezesem zarządu. I to właśnie powiązania z tą spółką spowodowały, że Jacek Majchrowski postanowił zwolnić swoją zastępczynię.

– W związku z wynikami konkursu ogłoszonego w piątek przez Stowarzyszenie Architektów Rzeczpospolitej Polskiej na projekt rządowego osiedla „Spacerowa” na Klinach i zwycięstwem pracowni architektonicznej, współpracującej przy tym projekcie z Biurem Rozwoju Krakowa, firmą będącą własnością najbliższej rodziny Elżbiety Koterby, a także zważywszy na fakt, iż to właśnie Elżbieta Koterba aktywnie uczestniczyła w imieniu miasta w rozmowach z inwestorem na temat tej gigantycznej inwestycji i jej skutków dla Krakowa oraz mieszkańców Dzielnicy X, prezydent Jacek Majchrowski podjął decyzję o odwołaniu Elżbiety Koterby ze stanowiska zastępcy Prezydenta Miasta Krakowa – informuje Monika Chylaszek, rzeczniczka prezydenta Krakowa.

Przedstawicielka prezydent podkreśla, że prezydent nie miał powodów, aby powątpiewać, że negocjacje prowadzone dotychczas zabezpieczały interes miasta. – Ale w tej sytuacji zaangażowanie prezydent Elżbiety Koterby może być traktowane jako niedopuszczalny konflikt interesów. Jednocześnie prezydent zapowiada, iż od tej pory negocjacje z BGK Nieruchomości będą się toczyć pod jego osobistym nadzorem – podkreśla Chylaszek.

comments powered by Disqus