Witold Kozłowski został marszałkiem Małopolski. PiS przejął władzę

Witold Kozłowski fot. Krzysztof Kalinowski/LoveKraków.pl

Witold Kozłowski został wybrany przez radnych sejmiku marszałkiem województwa małopolskiego. Kandydat Prawa i Sprawiedliwości otrzymał poparcie 27 radnych, dziewięciu było przeciw, trzy osoby wstrzymały się od głosu.

Kandydaturę Witolda Kozłowskiego na marszałka Małopolski zgłosił przewodniczący klubu Prawa i Sprawiedliwości Wojciech Grzeszek. Podczas prezentacji przedstawił życiorys kandydata. Poinformował m. in. że urodził się w Krościenku nad Dunajcem, przez pewien czas pełnił funkcję sekretarza powiatu nowosądeckiego, a ostatnio szefował Wojewódzkiemu Funduszowi Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Krakowie.

– Będziemy starać się tak, aby województwo rozwijało się równomiernie – powiedział nowy marszałek. – Chciałbym bardzo serdecznie podziękować kierownictwu Prawa i Sprawiedliwości, które jest dziś reprezentowane przez panią premier (Beatę Szydło – red.), za okazane zaufanie i rekomendację na kandydata na marszałka województwa – podkreślił Kozłowski.

Marszałek dodał, że po wyborze towarzyszy mu „głębokie poczucie odpowiedzialności”. – Dziękuje za poparcie. Postaram się nie zawieść, zadania przed nami są bardzo duże – podkreślił.

Później Witold Kozłowski zapewnił radnych, że zmieni sposób pracy zarządu województwa oraz współpracy z samorządowcami. Zastępcy marszałka będą mieli obowiązek uczestniczenia w komisjach sejmiku. – Postaramy się również zabezpieczyć czas, abyście mieli państwo dostęp do członków zarządu – zwrócił się do radnych Witold Kozłowski.

Kozłowski podczas sesji przedstawił również swoich współpracowników. Wicemarszałkami zostali Łukasz Smółka i Tomasz Urynowicz, członkami zarządu – Anna Pieczarka oraz Marta Malec.

comments powered by Disqus