W przyszłej kadencji ma powstać Krakowski Zespół Parlamentarny

Od lewej: Rafał Komarewicz, Aleksander Miszalski

Kandydaci na posłów z Trzeciej Drogi oraz Koalicji Obywatelskiej deklarują, że jeśli zostaną parlamentarzystami to w nadchodzącej kadencji sejmu stworzą zespół ds. Małopolski.

Ponad tydzień temu przewodniczący Rady Miasta Krakowa i jednocześnie „jedynka” na liście Trzeciej Drogi do sejmu Rafał Komarewicz wysłał list do posłów. Pisze w nim, że jako samorządowiec chce na poziomie centralnym kontynuować pracę na rzecz Krakowa. – Jest wiele spraw, które wymagają rozwiązania i potrzebują̨ istotnych zmian ustawowych czy przepisów wykonawczych. Ale bardzo często chodzi o chęci, inicjatywę i pozytywny lobbing za Krakowem w rządzie oraz organach administracji publicznej – twierdzi Komarewicz.

Później dodaje, że z wielkim zdziwieniem przyjął fakt, że w kończącej się kadencji sejmu nie istniał żaden zespół parlamentarny do spraw Małopolski czy Krakowa. – Dziś zwracam się do państwa z serdecznym zaproszeniem, aby – jeśli uda się nam zdobyć zaufanie wyborców i uzyskać mandat w październikowych wyborach – wspólnie utworzyć „Krakowski Zespół Parlamentarny” i rozpocząć działania dla naszego miasta oraz regionu – czytamy w liście.

Na apel szefa rady pozytywnie odpowiedzieli przedstawiciele Koalicji Obywatelskiej. – Jak zawsze jesteśmy gotowi do ponadpartyjnej pracy na rzecz mieszkańców Krakowa, powiatu krakowskiego, miechowskiego i olkuskiego. Jednocześnie apelujemy o taką postawę do posłów PiS – napisał w mediach społecznościowych przewodniczący małopolskiej Platformy Obywatelskiej Aleksander Miszalski.

Z listu, podpisanego przez 17 kandydatów KO, dowiadujemy się, że w kończącej się kadencji nie wszyscy posłowie byli chętni do współpracy. – Przedstawiciele, przede wszystkim Prawa i Sprawiedliwości, odmawiali uczestnictwa np. w zespole do spraw przebiegu drogi S7 – podkreślają.

comments powered by Disqus