Małgorzata Wasserman: Nie prowadzę obrzydliwych targów politycznych

Małgorzata Wassermann podczas udzielania wywiadu TVP (czerwiec 2018)

Małgorzata Wassermann była gościem wieczornego programu w TVP Info. Kandydatka na prezydenta Krakowa skomentowała ostatnie zawirowania polityczne pod Wawelem. Odniosła się do rozmów, które Jacek Majchrowski prowadzi z Platformą Obywatelską oraz Nowoczesną.

– Ja myślę, że dla nikogo nie jest jasne – tak odpowiedziała dziennikarzowi na pytanie, czy Jacek Majchrowski pójdzie pod rękę do wyborów z PO. – Nie prowadzę obrzydliwych targów politycznych – powiedziała Małgorzata Wasserman.

Posłanka Prawa i Sprawiedliwości potwierdziła, że Jacek Majchrowski dogadując się z Grzegorzem Schetyną oraz Katarzyną Lubnauer stał się kandydatem partyjnym. – Ja dziś jestem politykiem. Jestem kandydatem wystawionym przez partię polityczną, co nie znaczy że jest w tym coś złego – mówiła.

– Pan prezydent Majchrowski 16 lat temu był kandydatem SLD, czy to przeszkadzało mu przez te 16 lat rządzić miastem? Nie. Wielu z nas zaczyna swoją karierę w partii politycznej czy obok partii politycznej, bo tak jest system w Polsce skonstruowany, ale to nie znaczy, że jak ktoś pełni daną funkcję, zostaje prezydentem, marszałkiem to że on chodzi na pasku danej partii. Realizuje swoją funkcję dobrze. Czasem, tak jak politycy Platformy Obywatelskiej, wstydzą się mówić o dokonaniach w swoich ministerstwach – podkreśliła Małgorzata Wassermann.

comments powered by Disqus