Jolanta Gajęcka, Kukiz’15: Zyskałam kilka tysięcy przyjaciół

Jolanta Gajęcka fot. Krzysztof Kalinowski/LoveKraków.pl

Znamy już wstępne wyniki wyborów samorządowych. Kandydatka na prezydenta z ramienia Kukiz’15, Jolanta Gajęcka, zdobyła 1,1 procent głosów. Przyznaje, że „cieszy się, bo głos oddało na nią kilka tysięcy ludzi”.

Przedstawiciele Kukiz’15, liczą, że oficjalne wyniki podane przez PKW będą wyższe niż te sondażowe.  Jolanta Gajęcka podkreśla, że jest zadowolona ze swojego wyniku.

–  Zawsze czekam na wyniki oficjalnie podane przez Państwową Komisję Wyborczą. Bo jakoś tak dziwnie jest, że sondaże swoje, a ostateczne wyniki niekoniecznie pokrywają się z tymi sondażami – przyznaje Jolanta Gajęcka. – Nie mniej jednak, taka jest wola wyborców, szanujemy to i życzymy sukcesów.

Nie tylko Majchrowski, Wassermann i Gibała

Przyznaje, że „ma nadzieję, że nikt nie powie, że było tylko trzech liczących się kandydatów".

– Cała szóstka to ludzie, którzy powinni się liczyć, która ostatecznie przez wyborców została wybrana – mówi Gajęcka.

–  Cieszę się, bo 1 procent to kilka tysięcy ludzi. W sytuacji, kiedy człowiek nie jest powszechnie znany, tylko działa w danym środowisku i tutaj się wykazuje, ma kontakt z ludźmi. Jeżeli kilka tysięcy ludzi pomyśli o człowieku życzliwie, to znaczy, że udało się trafić do serc i ja zyskałam kilka tysięcy przyjaciół – podsumowuje Gajęcka.

.

comments powered by Disqus