Jacek Majchrowski: Nie jestem rewolucjonistą

Jacek Majchrowski podczas konferencji prasowej fot. Krzysztof Kalinowski/LoveKraków.pl

Za niespełna trzy tygodnie mamy poznać nazwiska osób, które wejdą do ścisłego kierownictwa miasta. Dziś Jacek Majchrowski podziękował mieszkańcom za zaufanie w niedzielnych wyborach.

– Chciałem serdecznie podziękować wszystkim mieszkańcom, którzy wzięli udział w wyborach – mówił podczas specjalnej konferencji prasowej Jacek Majchrowski, który wczoraj wygrał wybory samorządowe i przez pięć lat będzie ponownie prezydentem Krakowa. – Chciałem podziękować tym, którzy dokonali słusznego wyboru i poparli mnie, ale też chciałem podziękować wyborcom pani Wassermann – dodał.

Prezydent dodał później, że nigdy nie dzielił mieszkańców Krakowa pod względem poglądów politycznych. Zapewnił, że nie będzie mieszał się do polityki krajowej i „mieszał w żadne polityczne przepychanki, które odbywają się w centrali”.

Komfort – hasło przewodnie na piątą kadencję

Zaznaczył, że rozpoczynającą się pięcioletnią kadencję poświęci głównie na poprawę komfortu mieszkańców. – Będę stawiał w tej kadencji na zieleń. Chcę stworzyć dwa, trzy wielkie obszary zielone. Oczywiście będę kontynuować program antysmogowy – mówił Jacek Majchrowski.

Prezydent nie chciał zdradzić, kogo powoła na wiceprezydentów Krakowa. Na środę 21 listopada przewidziana jest sesja, podczas której ma dojść do zaprzysiężenia nowego prezydenta oraz radnych miejskich. – W czwartek podam skład mojej ekipy kierowniczej, ale także pewne rzeczy, które chce zmienić w strukturze magistratu oraz ewentualnie jednostek – dodał.

Nie można jednak spodziewać się dużych zmian kadrowych. – Nie jestem rewolucjonistą – skwitował Jacek Majchrowski.

comments powered by Disqus