Daria Gosek-Popiołek: Wynik wyborów to zastrzyk energii na kolejne miesiące

Daria Gosek-Popiołek fot. Krzysztof Kalinowski/LoveKraków.pl

Atmosfera jest naprawdę gorąca, bo o godzinie 21.00 poznaliśmy wstępne wyniki wyborów samorządowych. Chociaż w II turze spotkają się Jacek Majchrowski i Małgorzata Wassermann, pozytywne nastroje panują w sztabie KWW Razem dla Krakowa. Kandydatka na prezydenta miasta Daria Gosek-Popiołek zdobyła 2 procent głosów.

Wieczór wyborczy Razem dla Krakowa zorganizowało w Spółdzielni Ogniwo. Jak poinformowała nas rzeczniczka komitetu, Monika Piasecka, ma ono raczej nieformalny charakter. Kiedy kontaktowaliśmy się z kandydatką na prezydenta, Darią Gosek-Popiołek, przyznała, że jest zadowolona z wyniku.

– Mój wynik pokazuje, że można zrobić oddolną kampanię bez wielkich pieniędzy, milionów i wsparcia centralnych polityków – mówi w rozmowie z LoveKraków.pl Gosek-Popiołek. – Na ten wynik sobie zapracowaliśmy. Daje nam zastrzyk energii na kolejne miesiące działań. Mamy nadzieję, ze wyniki kandydatów do rady miasta zaskoczą pozytywnie – dodaje.

Na pierwszym miejscu znalazł się Jacek Majchrowski z wynikiem 43,7%, na drugim z wynikiem 33,6% głosów uplasowała się Małgorzata Wassermann. Trzecie miejsce zajął Łukasz Gibała z wynikiem 16,8%. Kolejne miejsca zajęli Konrad Berkowicz (2,8%), Daria Gosek-Popiołek i Jolanta Gajęcka (1,1%).

comments powered by Disqus