Burmistrz Wieliczki chce debatować z kandydatką PiS o samorządzie

Spotkanie samorządowców na krakowskim Rynku Głównym fot. Patryk Salamon/LoveKraków.pl

Samorządy przygotowywały się do tego momentu bardzo długo – tak dziś na krakowskim Rynku Głównym mówił kandydat na posła i jednocześnie burmistrz Wieliczki Artur Kozioł.

W środę przedstawiciele ruchu samorządowego „Tak dla Polski” zorganizowali konferencję prasową. – Chciałem z tego miejsca dać mocny przekaz, że samorządy przygotowywały się do tego momentu bardzo długo. Prowadziliśmy bardzo mocny dialog z rządzącymi, mówiliśmy o najważniejszych rzeczach, które trzeba wzmocnić, aby poprawić jakość usług społecznych. Ale mówimy również głośno, że będziemy do końca walczyć o to, aby mieć swoje przedstawicielstwo, aby wszystko o czym mówiliśmy, było zrealizowane – powiedział burmistrz Wieliczki Artur Kozioł.

– Jesteśmy gotowi do debaty, z każdym, który chce rozmawiać merytorycznie o roli samorządów. Z tego miejsca pozwolę sobie zaprosić do takiej debaty kandydatkę na posła panią Małgorzatę Wassermann. Chciałbym podyskutować w publicznym miejscu o wszystkich zagrożeniach, które stworzył rząd w ostatnim czasie, abyśmy wyjaśnili mieszkańcom te najważniejsze rzeczy, o których dziś mówimy – dodał Artur Kozioł.

– Dziś chcemy udowodnić, że siły demokratyczne wygrają wybory, bo mają wspaniałych kandydatów z ruchu samorządowego. To są samorządowcy z krwi i kości, to osoby bardzo doświadczone, sprawcze i one potrafią wygrać wybory i stanąć do każdej debaty – zaznaczył prezydent Sopotu Jacek Karnowski.

– Blisko 100 koleżanek i kolegów z całej Polski, z ruchu samorządowego „Tak dla Polski” powalczy o mandaty poselskie i senatorskie. A my ich w tym działaniu będziemy wspierać, bo wybory parlamentarne będą także o tym jaki i czy będzie polski samorząd. Czy będziemy myśleć i działać w myśl konstytucyjnej zasady subsydiarności, czy będziemy mogli mówić o decentralizmie, czy samodzielnie będziemy decydować w jaki sposób chcemy rozwiązywać problemy naszych lokalnych wspólnot – mówił prezydent Wrocławia Jacek Sutryk.

– Przyjechałem tutaj do państwa, aby powiedzieć w zasadzie tylko jedno: ten człowiek dotrzymuje słowa. Artur Kozioł to człowiek, który działa, a nie gada. O tym chciałbym przypomnieć, bo kiedy ubiegałem się, w trudnej kampanii, o prezydenturę Rzeszowa, to przyjechał do mnie, pomógł mi, doradził, powiedział o kilku bardzo ważnych kwestiach ze swojego doświadczenia samorządowego. A kiedy parę miesięcy później wybuchła tragiczna wojna i dotknął nas bardzo poważny kryzys uchodźczy również przyjechał, przywiózł dary, zaopiekował się tymi, którzy u nas także szukali schronienia, Wziął ich po prostu do siebie, także ten człowiek po prostu dotrzymuje słowa – stwierdził prezydent Rzeszowa Konrad Fijołek.

– Dziś samorząd jest zagrożony. Tacy ludzie jak Artur Kozioł i koledzy tutaj z Małopolski, reprezentują interesy samorządu. O ten samorząd trzeba się bić i bronić jak niepodległości – zaznaczył Wadim Tyszkiewicz, senator a wcześniej prezydent Nowej Soli.

comments powered by Disqus