Adam Wajrak w spocie wyborczym posłanki Darii Gosek-Popiołek [VIDEO]

W najnowszym spocie wyborczym posłanki Darii Gosek-Popiołek, wśród grupy mieszkańców Krakowa można wypatrzeć także znanego dziennikarza i przyrodnika Adama Wajraka.

Adam Wajrak jest znany ze swojego zaangażowania na rzecz przyrody. Mieszka na Podlasiu, w Puszczy Białowieskiej. Jednak – jak sam mówi – na wybory planuje przyjechać do Krakowa. Wszystko po to, żeby zagłosować na Darię Gosek-Popiołek. – Daria jest dla mnie uosobieniem lewicowości najpiękniej pojętej: zawsze jest po stronie słabszych, czy to przyrody, czy to ludzi. Do tego zawsze jest świetnie przygotowana do tego, co robi – pisze o krakowskiej kandydatce.

Gosek-Popiołek komentuje, że poparcie osób od lat zaangażowanych w ochronę środowiska, z dużą wiedzą i sercem dla polskiej przyrody, jest dla niej szczególnie cenne. W ciągu kończącej się kadencji wielokrotnie angażowała się w sprawy dotyczące ochrony środowiska.

Adam Wajrak to nie jedyna osoba zaangażowana w działania przyrodnicze, którą zobaczymy w spocie Darii Gosek-Popiołek. Można tam zobaczyć także dr hab. Paulinę Kramarz – biolożkę i ekolożkę i wykładowczynię UJ oraz Monikę Tomaszewską – aktywistkę, artystkę i członkinię kolektywu Siostry Rzeki.

comments powered by Disqus